Nem találtak veszélyes anyagot a pécsi vásárcsarnokban
- Részletek
- 2015. március 30. hétfő, 11:44
MTI 2015. március 30., hétfő 11:44
Két ember kórházba került, a katasztrófavédelem azonban nem talált veszélyes anyagot a hétfőn ammóniaszivárgás gyanújával kiürített pécsi vásárcsarnokban, amely így újra kinyithatott - tájékoztatta a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.
Kasza Anett közleményében azt írta, hogy a mentőszolgálat helyszínre érkező munkatársainak hatan panaszkodtak fejfájásra és toroktáji irritációra, közülük két embert vittek kórházba további vizsgálatok elvégzésére.
A tűzoltó főhadnagy kiemelte, hogy a katasztrófavédelmi mobil labor munkatársai többféle veszélyes anyag kimutatására alkalmas műszerrel végeztek méréseket a vásárcsarnokban. Ennek során kiemelt figyelmet fordítottak a nagyteljesítményű hűtőgépeket is üzemeltető húsboltok környékére, de mérgező anyagot nem találtak.
Hozzátette: a vásárcsarnok kapuit kinyitották, az eladók és a vevők visszatérhettek az épületbe.